Jak se učit nová španělská slovíčka

Jak se učit nová španělská slovíčka

Představte si, že vám z dlaně začne růst palma, podíváte se před sebe a vidíte jak kolem španělské vlajky tancuje Antonio Banderas. Paráda! Na zastávku přijíždí autobus.

Možná vám přijde, že jsem se zbláznila a to nepopírám 🙂 Chtěla jsem vám přiblížit metodu učení pomocí vytváření příběhů. Znáte ji? Pokud ne, trochu vám ji přiblížím.

Jak na to? Vysvětleme si to na příkladu palmy, která vám roste z dlaně. Chcete se naučit slovíčko LA PALMA – dlaň. 

1. Nejdřív si nové slovíčko přeložte do češtiny a představte si ho. V tomto případě si představte dlaň.

2. Zadívejte se na tento obrázek zřetelně a zkuste v tomto slovu najít další české slovíčko nebo symbol. Palma zní jako tropický strom palma olejná.

3. A jako poslední spojte předchozí dva kroky a tak dochází k asociaci. Zavřete oči a vytvořte si krátký mentální obraz.

Nemusíte se bát, že si ke každému slovu budete muset pamatovat všechny příběhy už napořád. Příběh postupně odejde a zůstane jen slovíčko.

Doporučuje se každé slovíčko aspoň třikrát zopakovat. První opakování probíhá za 10 minut, druhé za 24 hodin a třetí za tři dny.

Už víte jak se řekne španělsky dlaň, vlajka a autobusová zastávka? Ano, dlaň se řekne la palma, vlajka la bandera a zastávka la parada.

Pomůckou k naučení členů vám můžou sloužit barvy. Pro ženský rod například červená a pro mužský modrá. Proto je vhodné si při vytváření příběhů představit i barvy. Z červené dlaně mi roste palma, Antonio Banderas tančí v červených trenýrkách a na zastávku přijíždí červený autobus.

Vyzkoušejte se tímto způsobem naučit všechna slovíčka z kurzu, která vám dělají problém a sdílejte vaše příběhy ve facebookové skupině.

Petra Vronková
Jsem nadšená lektorka španělštiny a přes deset let žiji v půvabné vesničce El Rocío na jihu Španělska. Věřím, že výuka by měla být zábavná a plná interakce. Proto své hodiny oživuji různými aplikacemi, které proměňují učení ve hru. Nabízím dostupné a hravé online lekce španělštiny přes Zoom tak, aby splňovaly potřeby každého studenta. Připojte se a objevte krásu španělštiny online!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.